Gamblení na fakultě

V upocené dlani svírá rychle se zahřívající minci. Očima přejíždí po automatu, lehké zaváhání pravého ukazováku, stisknutí tlačítka. Uspokojivý zvuk těžkého dopadu a slastný pocit z výhry.

Výdejní automaty najdete všude. Pracují jednoduše a mají vše, co akutně potřebujete, tedy: tekutiny, cukr a kofein. Fungují velmi podobně jako automaty hrací. Jen když vám vyrobí čokoládu, tak se divoce neroztančí ve víru hudby a světel. Váš výběr intimně zůstane mezi vámi a strojem.

U našich fakultních, výdejních automatů panuje i jistá míra adrenalinu, především pro ty, kteří se neobejdou bez dávky kávy. Ne, každý automat vám totiž dá to, o co jste se rozhodli hrát.

Jakožto zkušený uživatel už třeba vím, že automat na kávu ve druhém patře nejspíš posedl duch nějaké zhrzené ženy po padesátce. Je to takový ten typ, který má doma poloslepou kočku, plné popelníčky rozdrolené řasenky a po večerech se utápí v lahvi vermutu. Její nálada je stejně proměnlivá jako letošní zima. Proto se vám snadno stane, že namísto vašeho cappuccina naleznete v kelímku jen kopeček cukru a nevěřícně hledíte, jestli z automatu ještě něco nevypadne. Nevypadne. Nemá právě náladu. Jindy vám sluníčkově poskytne i míchátko.

            Zásadní otázkou ovšem zůstává, jsou-li i pro nás studenty vysoké školy výdejní automaty vůbec vhodné a jaká by měla být jejich náplň, aby nepoškozovala naše zdraví a přesto zůstala dostatečně atraktivní.

Pro mě osobně by nejspíše byl nejlepší automat na stavebnici lego. Ne, snad pro snadnou konzumaci menších částí, ale jednoduše proto, že během jeho skládání se hladina vašeho stresu jednoznačně několikanásobně sníží.  Je mi jasné, že se útroby všech kafařů a milovníků sladkých limonád stáhnuly hrůzou z toho, co by jejich automaty mělo nahradit. Já si nemyslím, že je nutné čehokoliv se zbavovat, ostatně v našich letech už plně za své tělo neseme odpovědnost my a výběr našeho stravování a životního stylu je čistě naší soukromou záležitostí. Nicméně nebránila bych se rozšíření možnosti nabídek. Nejsem vegetarián, ale mít možnost zakoupit si takto ovoce, by se mi vcelku líbila.

A vůbec, proč se neustále omezovat na nabídku potravin? Upřímně automat na tužky, sešity či skripta by se rozhodně neztratil. Zeptejte se sami sebe, kolikrát v životě jste vyslovili větu: „Nemáš papír?“ či „Nemáš nějakou tužku?“. A stejně jako bistro ani papírnictví nebývají otevřeny non-stop. Své o tom ví v Brně, kde v ulici Kotlářská našel své uplatnění automat na červy pro rybáře.

 

MRZRU60

Zdroj obrázku: http://rebrn.com/

Buďte první!

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna


*